Mājaslapa izstrādes procesā

         

Arhīvs 2013./2014

Izstāde "Vismaz 28 un vairāk..."

No 20.janvāra – 20.februārim RCDP atvērta Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu izstāde " Vismaz 28 un vairāk..." Izstādē apskatāmas improvizācijas par stilizāciju, ģeometrisko abstrakcionismu un P.Mondriāna, De stijl grupas un Bauhausa skolas atklājumiem.

Sakarā ar to, ka 2012. gadā visā pasaulē plaši tika atzīmēta holandiešu gleznotāja P.Mondriāna 140. gadskārta, PMMS mākslas nodaļa 2012./2013. mācību gadā skolā tika strādāts pie ģeometriskā abstrakcionisma, līdzsvara un harmonijas izpētes tēmām.Mākslas nodaļas audzēkņu darbu improvizācijas veltītas modernisma mākslinieka Pīta Mondriāna (1872-1944) un viņa domubiedru De STIJL grupas māksliniekiem (1917-1931) - T. van Doesburgam, G. Rītveldam, V. Huszardam, B.van der Lekam,Dž. Vantongerlo.
De STIJL grupa aizrāvās ar abstrakcionismu, ieviesa jaunu terminu mākslā - tas ir neoplasticisms. Neoplasticismam ir raksturīgas melnu vertikālu un horizontālu līniju un pamatkrāsu - sarkanā, zilā, dzeltenā lietojums. Izstādē vērojama saikne ar Bauhausa (Vācija) dizaina skolu, tās idejām un mūsdienu interjera un arhitektūras pamatprincipiem.