Mājaslapa izstrādes procesā

         

2016./2017

Mākslas dienas, olimpiāde, ķebļi...

Mākslas dienās notika skolas vizuālās mākslas olimpiāde. Olimpiādes tēma - svētki Latvijā - ir veltīta mūsu valsts simtgades jubilejai. Olimpiādei bijām rūpīgi gatavojušies, rezultātā  tika radīti lieliski mākslas darbi, ko varam skatīt izstādē 2. stāva gaitenī. Priecājamies par mūsu radošajiem jaunajiem māksliniekiem!

Šogad Mākslas dienās tika atdzīvināta gleznotavas ķebļu apgleznošanas akcija - par to parūpējās skolotāja Ingrīda Stepule. Darbojās lieli un mazi. Apgleznojot ķebļus no jauna, radoši tika izmantoti iepriekšējo gleznojumu slāņi.

 

Diskusijas

RCDP skolēnu padome skolotājas Ingrīdas Stepules vadībā ir aizsākusi jaunu tradīciju - piektdienās 15 minūšu starpbrīdī 10.45 Baltajā zālē nu jau otro nedēļu ikviens skolēns un skolotājs ir aicināts piedalīties diskusijā par kādu visiem aktuālu tēmu. 24. februārī tā bija: ""Jā" vai  "nē" mājasdarbiem ", 3. martā diskutējām par to, vai un kā klasē iespējams klusums. Diskusijas enerģiski vadīja 8. klases skolnieces Sofija Mālniece un Beāte Aizkalna, domas izteica gan skolēni, gan skolotāji. "Ir jāmācās izteikt un pamatot savas domas,  uzklausīt vienam otru" - uzskata skolotāja Ingrīda.

Dzeltenā kastīte pie skolēnu padomes ziņojumu stenda jau gaida jaunus ierosinājumus tēmām. Pēc brīvlaika tiksimies jaunā diskusijā!

 

Emīlijas Adumānes darbu izstāde

10. februārī plkst. 11.45 skolas izstāžu zālē tika atklāta 9. klases audzēknes Emīlijas Adumānes radošo darbu izstāde "Tagadne".

Izstādē skatāmi  akrila, eļļas, akvareļa gleznojumi, kā arī zīmējumi un skices dažādās tehnikās.  Emīlijas daudzpusīgais zīmētājas un gleznotājas talants atklājas gan darbos, kas radīti pēc pašas brīvas ieceres, gan vasaras darbos, gan arī arī darbos, kas gleznoti  apmeklējot kursus Rozentālskolā. Emīlija jūtīgi un raksturīgi zīmē un skicē cilvēkus, veido daudzveidīgas figurālas kompozīcijas. Viņas ar veiklu otas rakstu gleznotajos darbos jūtamas rūpīgas dabas studijas. Ar lielu interesi izstādes apmeklētāji šķirstīja atklāšanas dienā apskatei izliktos Emīlijas skiču albumus. Tajos dažādās tehnikās fiksēti dabas un sadzīves motīvi, cilvēki, fantāzijas, populāri tēli; te dzīvo un attīstās radošas idejas. "Man patīk zīmēt to, ko redzu visapkārt" - teica Emīlija izstādes atklāšanā.

 

RCDP 9. klašu skolēni piedalās RaPaPro projektā "No - līdz".

Šī gada 2. februārī ar semināru un izstādi noslēdzās radošās partnerības programma RaPaPro “No - līdz”.

Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolas 9. klašu skolēni no 2016. gada septembra piedalījās radošās partnerības programmas RaPaPro projektā “No - līdz” sadarbībā ar PIKC "Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola" keramikas, ādas, metāla, formas un reklāmas dizaina izglītības programmām, Banku Augstskolas Uzņēmējdarbības koledžu, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolu un Latvijas valsts simtgades biroju.

Programma ir vērsta uz jaunu partnerību veidošanu profesionālās vidējās kultūrizglītības iestādēs (mākslas, dizaina, mūzikas un dejas vidusskolās), iesaistot sadarbībā pedagogus, audzēkņus, pašvaldību pārstāvjus, uzņēmējus, sociālās grupas un citus vietējās kopienas pārstāvjus.

Izstāde "No - līdz" būs apskatāma PIKC "Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola" izstāžu zālē līdz 14.02.2017. Rīgā, Valdemāra ielā 139.

Projektā iesaistīti skolotāji A.Liberte-Lasmane, E.Baranovs, I.Galvāne.
Projektā piedalās RDMV, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skola, Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskola un BA Uzņēmējdarbības koledža. 
Projekta mērķis ir radīt jauna veida Latvijas suvenīru.
Vairāk par projektu skatīt 
www.facebook.com